• Akcja Fundacji Na Jednej Nodze

• Nasza szkoła włącza się w akcję Fundacji Na Jednej Nodze. Zebrane środki higieniczne trafią do podopiecznych fundacji. Można je przynosić do p. Elżbiety Konieczko i p. Renaty Tołłoczko. Zbiórka trwa do 22 marca 2024 r.

• Dzień Naleśnika

• Wyścig z naleśnikiem to tradycyjne wydarzenie, mające miejsce we wtorek przed Środą Popielcową, wywodzące się z Wielkiej Brytanii. Jest to wyścig, którego każdy uczestnik trzyma przed sobą patelnię z naleśnikiem.

Tradycja tego wyścigu sięga 1445 roku, kiedy to pewna kobieta z Olney była tak zajęta smażeniem naleśników, że na dźwięk kościelnych dzwonów wybiegła z domu z patelnią z naleśnikiem w ręce, trzymając ją przez całą drogę do kościoła. Tradycyjny dystans wyścigu to 380 metrów.

Nasi uczniowie również wzięli udział w podobnym wydarzeniu, zorganizowanym przez nauczycieli języka angielskiego na swoich lekcjach. Pojawiły się prawdziwe naleśniki i patelnie, ale też imitacje tych przedmiotów. Zabawa była wspaniała, a wiedza dotycząca kultury krajów anglojęzycznych - pogłębiona!

• Koncert Kolęd Wschodniosłowiańskich w Białymstoku

• 20 stycznia, uczniowie Lilianna i Gabriel Ławreszuk, Zosia i Michał Jurgiel oraz Wiktor Matyszczyk uczęszczający na religię prawosławną, reprezentowali naszą Szkołę na Koncercie Kolęd Wschodniosłowiańskich w Białymstoku. Nasz Zespół Kolędniczy zaprezentował kolędy a capella jak też przy akompaniamencie instrumentów. Występ spotkał się z gromkim aplauzem publiczności oraz uznaniem organizatorów. Gratulujemy!

• Dzień Babci i Dziadka

• Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. To niezwykłe dni, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków, pełne radosnych uśmiechów, łez wzruszenia. Z tej okazji 18 stycznia dzieci z oddziału przedszkolnego, pod czujnym okiem wychowawczyń, zaprezentowały specjalny program artystyczny - wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za ich trud i oddanie. Każdy wnuczek i wnuczka własnoręcznie wykonały również dla swoich ukochanych dziadków laurkę. Następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek.

To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

• Lodowisko Miejskie w Sokółce

• Klasa 6A rozpoczęła ferie na sportowo! Lodowisku Miejskiemu w Sokółce dziękujemy za super zabawę.

A przy okazji wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych ferii :)